Strona Główna · Galeria · Księga Gości · Kontakt25 January 2021
Nawigacja
♦ STRONA GŁÓWNA

♦ GALERIA ZDJĘĆ

♦ LINKI WWW

♦ FORUM

♦ KSIĘGA GOŚCI

♦ DOŁĄCZ DO NAS

♦ SUBSKRYBCJA

♦ KONTAKT


Zobacz też
♦ linia kolejowa nr 307

♦ pomnik: TKt48-130

♦ rozkład Jazdy

♦ Projekt Kolei Drezynowej

♦ trochę dat

♦ historia węzła kolejowego

♦ ekologia transportu

♦ mapka schematyczna
Stowarzyszenie
♦ statut

♦ cele Stowarzyszenia


♦ skład zarządu

♦ dokumenty

♦ ustawa o transporcie kolejowym w Polsce

Witamy
UWAGA!
Wszystkich chętnych zapraszamy do pracy przy oczyszczaniu linii kolejowej nr 383 Ostrzwszów - Namysłaki. Więcej informacji pod numerem gg 4547645
23.05.2009
Opryski na "Grabowskiej Toczce"W dniu 23.05.2009 na linii kolejowej Ostrzeszów - Namysłaki 4-osobowa grupa zastosowała oprysk chwastobójczy na torowisku w odcinku od 19.35 km linii kolejowej do południowej głowicy rozjazdowej stacji Grabów n/Prosną. Oby efekty tej pracy były jak najlepsze.
Latajace wagony
"LATAJĄCE WAGONY"Data akcji została przeniesiona na późniejszy, bliżej nie określony termin (okolice czerwca 2009) ze względów od nas nie zależnych. O wszystkim będziemy informować na bierząco poprzez tą stronę oraz nasze forum dyskusyjne.
Towarzystwo Miłośników Kolei Ostrzeszów - Namysłaki
wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei w Kępnie zapraszają na akcję pt "LATAJĄCE WAGONY". Na stację kolejową Grabów n/Prosną przytransportowane zostaną dwa zabytkowe wagony kolejowe dla kolei drezynowej "Grabowska Toczka".
Wagony przyjadą na platformach i przy pomocy dzwigu zostaną ustawione na torze - nie wcześniej niż o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!

Akcję sponsorują:
- Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych z Kalisza
- Firma Iwański z Ostrzeszowa

Akcję wspierają:
- PKP Cargo S.A.
- PKP S.A.
- Starostwo Powiatowe z Ostrzeszowa
- Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego


Fotorelacja 3.01.2009
Nowa fotorelacja w naszej galeriiZapraszamy do obejrzenia nowej fotorecenzji z zimowego przejazdu drezyną, który odbył się 3 stycznia 2009 roku.

WIĘCEJ
Nowe Forum SMK & TMKO-N
POWSTAŁO NOWE WSPÓLNE FORUM DYSKUSYJNE SMK & TMKO-N


Informujemy, że powstało nowe forum dyskusyjne. Tym razem będzie to wspólne forum Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Kępnie oraz Towarzystwa Miłośników Kolei Ostrzeszów - Namysłaki. Jak już wiadomo SMK współpracuje z TMKO-N i wspiera prace oczyszczania nieczynnego szlaku Ostrzeszów - Namysłaki, aby jak najszybciej osiągnąć cel - uruchomienie kolei drezynowej na całym odcinku w/w linii kolejowej. Dlatego od dziś mamy również wspólne forum dyskusyjne aby wszystkie tematy związane z koleją w regionie południowej wielkopolski i okolic, były zebrane w jednym miejscu.

Wszystkich 'starych' użytkowników przepraszamy za zamieszanie i jednocześnie serdecznie zapraszamy do rejestracji i dalszych dyskusji na nowym forum. Wszystkie tematy z naszego poprzedniego forum dyskusyjnego zostały zarchiwizowane i są dostępne do wglądu w nowym. Zapraszamy do dyskusji: NOWE FORUM
Ogloszenie
CZY POCIĄGI ZNÓW ZNIKNĄ Z LINII KĘPNO - WIELUŃ?


W projekcie nowego Rozkładu Jazdy pociągów, który wchodzi w życie 10 grudnia br. przewidziano likwidację pociągów pasażerskich na odcinku Krzepice - Wieluń - Kępno, z powodu niedofinansowania przez urzędy marszałkowskie. Więcej informacji na ten temat -> Kliknij

Zwracamy się z prośbą o informowanie władz drogą elektroniczną o konieczności utrzymania w/w połączeń kolejowych:

Urząd Marszałkowski w Łodzi: e-mail: marszalek@lodzkie.pl

Urząd Marszałkowski w Opolu: e-mail:umwo@umwo.opole.pl

Starostwo Powiatowe w Wieluniu: e-mail: wielun@home.pl

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie: e-mail: a.szymanek@wp.pl
Piknik Drezynowy
PIKNIK KOLEJOWY W GRABOWIE n/ProsnąStarostwo Powiatowe w Ostrzeszowie przy udziale Towarzystwa- Miłośników Kolei Ostrzeszów-Namysłaki organizuje w dniu 30 sierpnia br. (sobota) „Piknik Kolejowy” na terenie stacji kolejowej PKP w Grabowie n/Prosną i terenach należących do PKP.
Zamierzenie to łączy się z inicjatywą renowacji linii kolejowej Ostrzeszów-Namysłaki dla celów rekreacyjnych i turystycznych oraz utrzymania sprawności urządzeń i budynków linii kolejowej. Powstałe w wyniku oddolnej inicjatywy we wrześniu 2007r. Towarzystwo Miłośników Kolei Ostrzeszów-Namysłaki nawiązało bliskie kontakty ze Stowarzyszeniem „BRŰCKE”(POMOST) w Blankenburgu (góry Harz) specjalizującym się w renowacji sprzętu kolejowego i kultywującego tradycje kolejarskie.
ZOBACZ FOTORELACJE Z PIKNIKU

Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej oryginalnej imprezie organizowanej po raz pierwszy w południowej Wielkopolsce.
140 Lat kolei w Oleśnicy
140 LAT KOLEI W OLEŚNICY140 lat temu otwarto do użytku oleśnicki dworzec kolejowy, inaugurując równocześnie pasażerskie połączenia kolejowe z Wrocławiem.
28 maja 2008 roku będziemy skromnie obchodzić 140. rocznicę kolei w Oleśnicy. Z tej okazji wydano kopertę i kartkę pocztową, którą będzie można zakupić z okazji rocznicy. Dokładne informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie
dr Marka Nienałtowskiego kliknij oraz na stronie naszego przyjaciela Damiana Burdki, poświęconej kolei w Oleśnicy kliknij
Dzień Kolejarza 2007 i przejazdy drezyną.
Przejazdy drezyną z okazji Dnia Kolejarza w Kępnie24 listopada 2007 z okazji Dnia Kolejarza Stowarzyszenie na rzecz Kolei Wieluńsko - Wrocławskiej zorganizowało darmowe przejazdy drezyną ręczną, wypożyczoną od sekcji eksploatacji Kępno Polskich Linii Kolejowych dzięki uprzejmości naczelnika sekcji pana Mariana Kukuły. Przejazdy odbyły się na linii 307 Namysłów - Kępno na odcinku Kępno Zachodnie - ubytek (ok.2,5 km). Fotorelacja z tej imprezy znajduje się w naszej galerii zdjęciowej kliknij Początkowo przejazdy te chcieliśmy przeprowadzić także w niedziele, lecz niedzielny deszcz pokrzyżował nasze plany.
Rewolucja w rozkładzie jazdy
Powracają całoroczne pociągi pośpieszneOd 12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy - po 5 latach przerwy na linię 272 powracają całoroczne pociągi pośpieszne, jednym z nim jest Merkury relacji Szczecin Główny-Katowice przez Wieluń a drugim nocny pociąg pośpieszny relacji Kołobrzeg-Katowice. Zarys rozkładu jazdy można znaleźć w dziale rozkład na stronie. Oprócz tego jak co roku skróci się czas podróży pociągiem do Poznania. Więcej informacji wkrótce :)
Ostrzeszów: Ożywić kolejową linię
Ostrzeszów: Ożywić kolejową linięOżywienie nieczynnej linii kolejowej Ostrzeszów - Namysłaki to wspólny cel ostrzeszowskiego Towarzystwa Miłośników Kolei i Stowarzyszenia POMOST z Blankenburga. Stowarzyszenia podpisały właśnie list intencyjny o współpracy.
Stowarzyszenie POMOST w Blankenburgu ma już spore doświadczenie - pod jego patronatem od wielu już lat trwa odnowa unikatowego, historycznego taboru kolejowego w rejonie Saksonia Anhalt. Ostrzeszowskie Towarzystwo Miłośników Kolei Ostrzeszów - Namysłaki jest organizacją bardzo młodą (powstało we wrześniu tego roku) Brak doświadczenia rekompensuje zaangażowaniem pasjonatów kolejnictwa w dążenie do ożywienia nieczynnej od 1991 roku linii kolejowej łączącej aktywne rejony południowej Wielkopolski.

WIĘCEJ
Dyskusyjny Klub Książki & SKWW
"PODRÓŻE Z HERODOTEM"


29 września 2007 roku Stowarzyszenie na rzecz kolei Wieluńsko - Wrocławskiej wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Kępnie, zorganizowało spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Atrakcją była zabytkowa, kępińska drezyna "machajka", którą przejechaliśmy ze stacji Kępno do stacji Kępno Zachodnie. Na stacji Kępno Zachodnie, każdy z klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki miał okazję przejechać się zabytkową drezyną. Serdecznie chcieliśmy podziękować naczelikowi stacji Kępno panu Marianowi Kukule, za udostępnienie naszemu stowarzyszeniu kępińskiej drezyny. Wkrótce pojawią się zdjęcia oraz filmy z tej mini imprezki :). Tym czasem więcej o spotkaniu znajdziecie na stronie Powiatowej Bilbioteki Publicznej

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Zegar
Wspierają nas:
0

0

0

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.